O Ürünleri Evinize Sokmayın İşte Domuz Etinden Yapılan Ürünler O İğrenç Liste

DOMUZ ETİNDEN PROTEİN TOZU ELDE ETMİŞLER!

 

Bakanlık tarafından açıklanan hileli ürünler açıklamasından sonra bu konuyla alakalı son dakika bilgileri peş peşe gelmeye başladı. Ünlü sucuk markası olan Gurme Sucuk ve Gurme Gıda ürünlerinden domuz eti bulunduğunun tespit edilmesinden sonra vatandaşta kendi çapında aramalar yapmaya başladı. Ülkemizde domuz eti kullanımı yasak olduğu için kendilerince bazı filtreler üreten bazı firmalar et yerine ithal edilen protein tozları kullandıkları ortaya çıktı. Protein tozlarının domuz etinden elde edildiği öne sürülüyor. İşte haberin detayları…

 

Geçtiğimiz hafta Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş yapan bazı gıda teröristlerini açıklamıştı. Baldan tereyağına, sucuktan çikolataya kadar birçok ürünün yer aldığı listede vatandaşın her gün sofrasına gelen yiyecek maddelerinde hile yapıldığı ortaya çıktı.

 

Yapılan tahliller sonucunda, bu firmaların protein tozu katarak da üretse bazı ürünlerde domuz eti kullanılmıştır sonucuna ulaşılıyor.

 

 

KORKUTAN LİSTEDE ANTALYA 24 FİRMA İLE İLK BAŞLARI ÇEKİYOR

Gıda terörüne yol açan firmaların isimleri, markaları ve yaptıkları hileler liste halinde yayınlandı. Antalya’dan utanç listesine 24 firma ve 30 ürün girdi. Vatandaş korku yaşadı…

Tarım ve Orman Bakanlığı, gıda ürünlerine dair taklit ve tağşiş listesini açıkladı. Gıda terörüne yol açan firmaların isimleri, markaları ve yaptıkları hileler liste halinde yayınlandı. Antalya’dan utanç listesine 24 firma ve 30 ürün girdi. Antalya’da en çok rastlanılan sahtecilik ise köfteye tavuk eti, baş eti ve sakatat koyulması oldu.

 

 

KÖFTELERE GÜVEN YOK…

DENIZ KAŞIKCI (EV HANIMI): Bu bozuk ve hileli gıdaları piyasaya sürenler direk insan hayatı ile oynuyor. Para verip aldığınız ürün kimyevi bir madde çıkabiliyor. Özellikle artık köfte ve hazır et ürünü almaktan korkar olduk. Neyse ki devletimiz düzenli denetim yaparak bu firmaları bizlere teşhir ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir